ESET daje bezpłatne narzędzie deszyfrujące pliki

dodano 31.05.2016

teslacrypt-payment

TeslaCrypt – złośliwe zagrożenie typu ransomware, po zainfekowaniu zaatakowanego komputera szyfruje wybrane lub wszystkie dane na dysku swojej ofiary, a następnie żąda zapłatę okupu w zamian za kod odblokowujący zaszyfrowane pliki.

Jeżeli podczas rozmów usłyszałeś, że podobna sytuacja przydarzyła się Twojemu klientowi, prześlij mu link do bezpłatnego narzędzia od ESET, dzięki któremu można odszyfrować pliki zablokowane wcześniej przez TeslaCrypt: http://download.eset.com/special/ESETTeslaCryptDecryptor.exe.

Obecnie programy typu ransomware są jednymi z najczęściej atakujących użytkowników zagrożeń. Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek, dzięki którym możesz zapobiec infekcji złośliwym programem szyfrującym:

  • Wyposaż swój komputer w program antywirusowy i zadbaj o regularną aktualizację bazy sygnatur wirusów.
  • Nigdy nie otwieraj żadnych załączników przesyłanych w wiadomościach e-mail od nieznanych lub niespodziewanych nadawców.
  • Regularnie instaluj aktualizacje systemu operacyjnego i innych programów znajdujących się na komputerze.
  • Regularnie twórz kopie zapasowe swoich danych i przechowuj je na zewnętrznych nośnikach danych (np. dyskach USB) lub w chmurze.
  • Poinformuj o podejrzanych wiadomościach znajomych – by przez przypadek nie klikali w zainfekowany załącznik.

 

Unikatowe spojrzenie na bezpieczeństwo, to konieczność, wraz z zagrożeniami, które z łatwością łamią tradycyjne systemy ochrony. Stormshield UTM – rozwiązanie do kompleksowej ochrony sieci spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających.

Antywirusy ESET to pełna ochrona sieci firmowej, startując od bramy internetowej, przez serwery plikowe i pocztowe, aż po urządzenia mobilne i stacje robocze. Lekkość i skuteczność oraz wygodne centralne zarządzanie, to główne atuty antywirusów ESET.

Najlepsze rozwiązanie do archiwizacji, zarządzania oraz spełniania prawnych wymogów zgodności (RODO) dla poczty elektronicznej.

Program dedykowany przede wszystkim dla małych i średnich firm.

Oprogramowanie ESET Endpoint Encryption to w pełni zarządzalne i łatwe w użyciu oprogramowanie do pełnego szyfrowania danych na dyskach twardych, nośnikach USB oraz korespondencji e-mail, przeznaczone zarówno dla małych jak i dużych firm. Sprawdź jak proste i skuteczne jest szyfrowanie danych z oprogramowaniem ESET Endpoint Encryption

Acronis zapewnia najlepszą ochronę danych w środowiskach wirtualnych, fizycznych, mobilnych i w chmurze.

Acronis to wiodący producent rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, przywracania danych po awarii i bezpiecznego dostępu do danych dla użytkowników domowych, małych i średnich firm oraz przedsiębiorstw.

Poznaj rozwiązanie Proget MDM do zarządzania urządzeniami mobilnymi. Kontrola funkcji urządzenia, szyfrowanie danych, geolokalizacja urządzeń, dystrybucja aplikacji, pulpit zdalny i wiele więcej opcji dopasowanych do Twoich potrzeb znajdziesz w rozwiązaniu Proget MDM.

Sprawdź naszą ofertę autoryzowanych szkoleń dla profesjonalistów IT (Microsoft, ITIL i SUSE Linux  ESET, Barracuda, StormShield, StorageCraft).

Centra szkoleniowe w całej Polsce (Gdańsk, Katowice, Łódź, Poznań, Rzeszów, Warszawa i Wrocław).

Ochrona kluczowych informacji, kontrola wydajności pracy pracowników.

Safetica DLP (Data Leak Prevention) skutecznie blokuje wszystkie kanały potencjalnego wycieku danych.

Backup danych All-in-ONE – niezawodny backup i odzyskiwanie danych, kompatybilność z każdym najpopularniejszym magazynem danych i przyjazna konsola zarządzająca.